Pedagog


e8 miniFunkcję pedagoga szkolnego pełni Pani Kamila Farbiszewska - Arent.

Gebinet Pedagoga Segment E-8

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną i tym samym brakiem możliwości osobistych spotkań i bezpośrednich rozmów z uczniami i rodzicami, informuję o możliwości kontaktu z pedagogiem szkolnym za pomocą poczty służbowej lub dziennika elektronicznego oraz poprzez messengera Kamila Farbiszewsk-Arent ( jestem na grupie EW XIV LO). Proszę również w sytuacjach pilnych, nie cierpiących zwłoki kontaktować się z wychowawcą klasy z prośbą o przekazanie informacji pedagogowi.

 

Obecne godziny kontaktów z pedagogiem: od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 18.00 E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


opublikowano: 26-05-2020

"Jak radzić sobie z silnymi emocjami"

emocjeJak radzisz sobie z silnymi emocjami. Jak dla większości ludzi wygląda proces radzenia sobie z silnymi negatywnymi emocjami i co ten mechanizm radzenia sobie z nimi wywołuje w dłuższej perspektywie, czemu akurat tak reagujemy i czego rzeczywiście chcemy w tej trudnej sytuacji o tym jaki jest sposób na to żeby skutecznie poradzić sobie z takimi emocjami i dlaczego to bywa takie trudne.

zapraszam do obejrzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=lHzI7TWpbb8

oraz

https://www.youtube.com/watch?v=UZfL0bxgZSY

 

Pozdrawiam,
Kamila Farbiszewska - pedagog


opublikowano: 22-05-2020

"Wiosna w maseczkach, czyli jak znaleźć energię do działania?"

iStock-904122932 1316Po zimie nie tylko przyroda budzi się do życia. Również my możemy dostrzec u siebie nową energię do działania, mimo przymusu noszenia maseczek, zaleceń epidemiologów i wytycznych płynących od rządu. Wystarczy bezchmurne niebo i ciepłe dni. Jednak to od nas samych zależy, czy zmiana pory roku będzie naszą szansą na rozwój i wytchnienie – wyjaśnia Małgorzata Osowiecka, psycholog z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.


zapraszam do artykułu poniżej:

https://www.swps.pl/strefa-psyche/blog/relacje/21885-wiosna-w-maseczkach-czyli-jak-znalezc-energie-do-dzialania

 

Życzę miłej lektury
Kamila Farbiszewska- pedagog


opublikowano: 21-05-2020

Trudne emocje – instrukcja obsługi - Mateusz Banaszkiewicz

698392-352x500Emocje są siłą napędową wielu zachowań i działań, jakie podejmujemy. Jeśli przeżywamy i okazujemy je w sposób dojrzały, stają się ważnym czynnikiem osiągania życiowego sukcesu. Potrafią zwiększać odporność na trudy życia i być źródłem energii w radzeniu sobie z wyzwaniami. Trudne do doświadczania emocje sprawiają, że niektórzy z nas próbują je maskować, tłumić czy zaprzeczać ich obecności. Inni wyrażają je z intensywnością, która może szkodzić ich zdrowiu czy relacjom w pracy. Podczas wykładu dowiemy się, jaka jest rola trudnych emocji w życiu oraz jak możemy sobie z nimi radzić.

Zapraszam do obejrzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=HLxbNqylew0

 

Pozdrawiam
Kamila Farbiszewska- pedagog


opublikowano: 19-05-2020

Trening mózgu - naucz się lepiej uczyć – webinar dla młodzieży

trening mózgu

Każdy chciałby przyswajać wiedzę łatwo, szybko i uzyskiwać jak najlepsze wyniki. Dlatego siegamy po rozmaite treningi mózgu. Co o ich skuteczności mówi nauka? Jakie ćwiczenia będą faktycznie efektywne? Jak powinny być testowane treningi zanim będą polecane do użycia? O trenowaniu intelektu Joanna Gutral rozmawia z psychologami i neurokognitywistami z Uniwersytetu SWPS – Aleksandrą Kołodziej i Mikołajem Magnuskim.

Zapraszam do obejrzenia w linku poniżej,

https://www.youtube.com/watch?v=4Fxse6vx2sY

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Kamila Farbiszewska - pedagog


opublikowano: 14-05-2020

"Wpływ epidemii koronawirusa na emocje i zachowania Polaków"

 

iStock-1204304029 1316 1

W jakim stopniu boimy się pandemii koronawirusa? Jakie są główne źródła obaw Polaków w związku z SARS-CoV-2? Czy stosujemy się do zaleceń epidemiologów? Zespół psychologów z Uniwersytetu SWPS i Polskiej Akademii Nauk zbadał psychologiczne konsekwencje epidemii COVID-19 w Polsce.

zapraszam do zapoznania się z lekturą poniżej:

https://www.swps.pl/strefa-psyche/blog/relacje/21552-wplyw-epidemii-koronawirusa-na-emocje-i-zachowania-polakow

 

 

Życzę miłej lektury,
Kamila Farbiszewska- pedagog 


 opublikowano: 11-05-2020

 Koronawirus. Jak się czujesz?
Porozmawiajmu o emocjach

Staron webinar tekst

Wokół siebie nie mamy koleżanek i kolegów z klasy, przyjaciół, brakuje nam wspólnych wyjść, własnej przestrzeni, rozrywek poza domem. Wydaje się, że przez epidemię koronawirusa życie szkolne i towarzyskie legło w gruzach. Do tego jesteśmy skazani na zamknięcie w czterech ścianach i ciągłe przebywanie tylko z rodziną. To wszystko sprawia, że odczuwamy wiele trudnych emocji – trzeba się mierzyć z ograniczeniami, zakazami, nakazami. Namiastkę wcześniejszego życia dają – na szczęście – social media. Jakie sposoby zastosowania mediów społecznościowych najlepiej pomagają w walce z poczuciem osamotnienia i odizolowania? Jak radzić sobie z emocjami, które wywołuje epidemia? Co zrobić, by lepiej odnajdywać się w relacjach z rodziną i dlaczego bywa to tak trudne? I w końcu – jak konstruktywnie wykorzystać czas, kiedy szkoła przenosi się do domu? Psycholog Zofia Szynal z Uniwersytetu SWPS rozmawiała o tym z Nauczycielem Roku 2018 Przemysławem Staroniem, nominowanym do Global Teacher Prize 2020.

Link do obejrzenia:
https://youtu.be/jz024xd9EN8

Życzę miłego oglądania
Kamila Farbiszewska-Arent - pedagog


opublikowano: 08-05-2020

"Osoby LGBT+ i ich relacje, miłość, seks – webinar"
19.05.2020 godzina 19.00

Problemy osób LGBT+ w relacjach miłosnych i związkach zasadniczo nie różnią się od tych, z którymi zmagają się osoby heteroseksualne. Jednak lesbijki, geje, osoby bi-, trans-, aseksualne, interseksualne czy poliamoryczne już od najmłodszych lat doświadczają krytyki z powodu swojej nieheteronormatywnej tożsamości i czują się wykluczone. Nasiąkając krzywdzącymi przekonaniami, zaczynają budować błędny ogląd siebie. Powoduje to niską samoocenę, co później negatywnie wpływa na związek i zbudowanie zdrowej, satysfakcjonującej relacji.

 

Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy na stronie:
https://www.swps.pl/strefa-psyche/wydarzenia/403-webinarium/21837-osoby-lgbt-i-ich-relacje-milosc-seks-webinar

Pozdrawiam serdecznie

Kamila Farbiszewska-Arent - pedagog


opublikowano: 06-05-2020

Trening-Mindfulness tekst

 

Redakcja Uniwersytetu SWPS

Zapraszam do przeczytania artykułu poniżej.

Trening uważności zmniejszy lęk przed pandemią


Życzę miłej lektury
Kamila Farbiszewska-Arent- pedagog LO


opublikowano: 05-05-2020

Lista psychoterapeutów
Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej
gotowych udzielić bezpłatnego telefonicznego wsparcia psychologicznego w czasie kryzysu epidemiologicznego

Pomoc dostępna jest dla wszystkich osób. Aby skorzystać z bezpłatnych konsultacji prosimy:

1. Wybrać terapeutę
2. Sprawdzić dzień i godzinę kiedy jest on do dyspozycji
3. Wysłać sms z prośbą o umówienie się
4. Uzyskać potwierdzenie

Lista psychoterapeutów - kliknij aby zobaczyć

 

Życzę miłego dnia 
Kamila Farbiszewska-Arent- pedagog LO

opublikowano: 30-04-2020

 POTRZEBUJESZ POMOCY LUB WIESZ, ŻE KTOŚ POTRZEBUJE POMOCY? ZADZWOŃ LUB NAPISZ!!!

niebieska linia

 

Pozdrawiam serdecznie

Kamila Farbiszewska-Arent - pedagog


opublikowano: 30-04-2020

 Webinar "Uważność i współczucie w relacjach z innymi oraz z samym sobą – online" 6 maja godz. 16.00

 

Chociaż słowo  mindfulness, tłumaczone na język polski jako uważność, robi ostatnio karierę, to często jest rozumiane powierzchownie i opacznie. To samo dotyczy  współczucia, które często błędnie utożsamiane jest z litowaniem się, użalaniem, przesadnym odczuwaniem lub lubieniem, kochaniem czy empatią. Uważność i współczucie są ze sobą blisko związane, gdyż odnoszą się do relacji, postaw, a więc tego, jak traktujemy siebie oraz innych. Jak uważność przekłada się na jakość naszego życia i jak może poprawić relacje z samym sobą i innymi? Dlaczego współczucie jest niezbędne we wspieraniu siebie i innych? Od czego zacząć praktykę życzliwości i współczucia? Na te pytania odpowie ekspertka teorii i praktyki mindfulness,  dr Julia Wahl z  Uniwersytetu SWPS

 

Spotkanie odbędzie się online. Link do transmisji będzie dostępny w  wydarzeniu na FB i na stronie  Muzeum Pana Tadeusza

 

Życzę miłego dnia 

 

Kamila Farbiszewska-Arent- pedagog LO

 

 


opublikowano: 28-04-2020 
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! 

 

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną i tym samym brakiem możliwości osobistych spotkań i bezpośrednich rozmów z uczniami i rodzicami, informuję o możliwości kontaktu z pedagogiem szkolnym za pomocą poczty służbowej lub dziennika elektronicznego oraz poprzez messengera Kamila Farbiszewsk-Arent ( jestem na grupie EW XIV LO). Proszę również w sytuacjach pilnych, nie cierpiących zwłoki kontaktować się z wychowawcą klasy z prośbą o przekazanie informacji pedagogowi. 

 

Obecne godziny kontaktów z pedagogiem: od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 18.00 E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jednocześnie informuję, iż instytucją wspomagającą pracę naszej szkoły jest Zespół Poradni nr 3 w Lublinie - Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna nr 6 ul. Młodej Polski 30, telefon 81 741-09-30. 

 

Zachęcam również do kontaktu i skorzystania ze wsparcia psychologów i terapeutów z Fundacji Sempre e Frente ( szczegóły na stronie internetowej naszej szkoły. Telefon do Fundacji: 690-080-886 lub e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Życzę Rodzicom i Uczniom dużo zdrowia i pogody ducha. 

 

 Kamila Farbiszewska-Arent - pedagog XIV LO
 

opublikowano: 28-04-2020 
 
Poradnik Jak uczyć się skutecznie? – poradnik dla ucznia
 
Zapraszamy  do zapoznania się z informacjami kryjącymi się pod linkiem
 

opublikowano: 28-04-2020  
 
Poradnik Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
 
Zapraszamy  do zapoznania się z informacjami kryjącymi się pod linkiem
 

opublikowano: 28-04-2020 
 
zyj bezpiecznie

 


 

Godziny pracy pedagoga szkolnego 2019/2020:

PONIEDZIAŁEK

WTOREK

ŚRODA

CZWARTEK

PIĄTEK

09.30-11.25
12.40-14.10

9.00-10.30
12.15 - 13.15

09.30 - 13.35

10.30–12.30

 

8.50-11.20

 

 

 ZSO1 obsługuje Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 6,

20-863 Lublin ul. Młodej Polski 30
psycholog  - p. Bożena Suryś
pedagog - p. Magdalena Giza

Poradnia czynna od pn do pt w godz.
8.00 - 18.00

tel. 741-09-30; 501-37-00-90
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    http://www.zp3.lublin.pl

PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Ogólnopolskie numery zaufania

001a

 


Stypendia szkolne i zasiłki

 

 

  © XIV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Lublinie